† Светото Писмо на разни јазици †

Свето Писмо на македонски јазик

Свето Писмо на македонски јазик

Свето Писмо на црковно – словенски јазик

Свето Писмо на руски јазик

Свето Писмо на руски јазик со толкувања од Светите Отци

Илустрирано Свето Писмо на руски јазик

Свето Писмо на бугарски јазик

Свето Писмо на албански јазик

Свето Писмо на англиски јазик (King James)

Свето Писмо на еврејски јазик (аудио)

Свето Писмо на кинески јазик

Advertisements

6 comments on “† Светото Писмо на разни јазици †

 1. malakh напиша:

  Интерлинеарен превод на Новиот Завет – Матеј и Марко
  http://www.4shared.com/file/258564979/e8bf2e3d/interlinear.html

 2. +Раде+ напиша:

  +Созерцанието е како кантар да тропа, ми мириса на проклетство+

 3. +Раде+ напиша:

  *канта

 4. +Раде+ напиша:

  +Созерцанието е како канта да тропа, ми мириса на проклетство+

 5. Rade Popovski напиша:

  +ВНИМАВАЈТЕ ИМАТЕ МНОГУ ГРЕШКИ, ЦЕЛИ ЗБОРОВИ+

 6. Rade Popovski напиша:

  +ЗАТОА ДИРЕКТНО ОД КНИГА СОЗЕРЦАНИЕ+

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s