Библиски Атлас

Библиски атлас на руски јазик, каде се прикажани географските места на разни збиднувања опишани во Светото Писмо.

Advertisements

5 comments on “Библиски Атлас

 1. Goran напиша:

  zosto ne mi izlegva toj atlas sakam da go vidam. ve molam kazetemi kako mozi da stignam do toj bibliski atlas!
  Pozdrav

 2. Goran напиша:

  ups…. najdov !
  tnx

 3. slavica напиша:

  дечки како да го отворам атласов? не ми иде баш најдобро 😀

  • Маран Ата напиша:

   Кликни на фразата „Библиски атлас“ во реченицата, не на насловот, и ќе се отвори атласот. Потоа на листата што ќе ти се отвори, селектирај од кој период сакаш да видиш атлас. Поздрав 🙂

Напишете коментар

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промени )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промени )

Twitter слика

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Промени )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Промени )

w

Connecting to %s